Лаком нападател спаси "Лудогорец"

Кишада вкарва втория гол за "Лудогорец".

Лакомият нападател на "Монтана" Асен Георгиев спаси шампиона "Лудогорец" от голям резил и то у дома. В 81-ата минута той доби топката във вратата на Владислав Стоянов от положение на засада, въпреки че тя влизаше, след като националът изпусна центриране на Петър Атанасов.

Така разградчани победиха последния в класирането с 2:1 и запазиха преднината си от 14 точки пред "Левски" в класирането. Джонатан Кафу откри в 10-ата минута, а Жуниор Кишада направи 2:0 в 23-ата минута. 2 по-късно Георги Пашов върна един гол за гостите.

В ранния мач "Пирин" измъкна 2:2 при гостуването си на "Ботев" в Коматево. Изравняването стана в 94-ата минута, като гола вкара Маркиньос от гостите. Секундите в повече, които даде Таско Тасков му навлякоха гнева на спортния директор на домакините Георги Марков.

Мартин Тошев първо си вкара автогол, а след това изравни за "Пирин". "Ботев" се виждаше с трите точки след попадение на Тодор Неделев по-малко от 10 минути преди края.