Григор загуби финала в Истанбул в драма, наказаха го с гейм за счупена ракета

Истанбул, от нашия пратеник

Григор Димитров бе само на две точки от победата, но ще почака за титла от турнира в Истанбул.

В странен и драматичен мач най-добрият български тенисист загуби 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 0:6 от 87-ия в света Диего Шварцман (Арж). Двубоят обаче приключи по неприятен начин. Димитров бе наказан за две счупени ракети, а при 0:5 и 40:40 тръгна към съдията на стола, след което строши пак ракетата си и получи гейм наказание, с което всичко свърши.

Така Григор пропусна шанса за пета титла и първа от почти 2 г. Той бе шампион на тревата в лондонското предградие Куинс през юни 2014 г. За загубения в Турция финал талантът от Хасково взема 150 точки за световната ранглиста и 39 965 евро.

Жребият бе изтеглен  от Стефан Цветков, директор на турнира и председател на Българската федерация по тенис.
Жребият бе изтеглен от Стефан Цветков, директор на турнира и председател на Българската федерация по тенис.

Димитров все пак намери сили да се извини за поведението си по време на награждаването. Но трябва да се сърди само на себе си, защото позволи на 170-сантиметровия си съперник, за когото това бе първи финал на турнир от календара на АТП, да се върне в мача. В първия сет, в който зрителите видяха 7 поредни пробива, Григор 2 пъти имаше възможност да приключи при свой сервис, но поведе с тайбрек.
Още по-големи бяха шансовете за нашия във втората част, тъй като водеше 5:2. Кък края обаче получи разтежение на левия крак, опита съпротива в тайбрека, но това бе всичко.

Следващата седмица Димитров трябва да играе на турнира от серията "Мастърс 1000" в Мадрид.