Григор Димитров загуби първия сет отамериканският квалификант Макензи Макдиналд

Снимка: Ройтерс

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров играе срещо американския квалификант Макензи Макдоналд в мач от втори кръг на Аустрелиън Оупън. Двубоят е на най-големия корт в Мелбърн - "Род Лейвър Арена". Победителят от срещата ще се изправи срещу Маркос Багдатис (Кипър) или Андрей Рубльов (Русия).

Григор търсеше ритъма си и изпитваше трудности с разнообразната игра на съперника си, който непрекъснато търси изненадата. Димитров успя да затвори гейма с ас - 3:4. Българинът дръпна при подаването на младия американец, който направи две непредизвикани грешки и се стигна до две точки за пробив. Макдоналд обаче успя с добра игра на мрежата да стигне до равенство. Топка в мрежата на Гришо и гейм за съперника му - 3:5.

Българският тенисист отвърна с отличен сервис и спечели подаването си. Младият му съперник обаче продължи да играе отлично и успя. Григор прати решителната топка в аут и Макдоналд взе първи сет с 6:4.