Кръв и огън на дербито в Атина

Феновете на "Панатинайкос" предизвикаха размирици

Здрав въргал, кръв и огън беляза дербито на гръцкото първенство между "Панатинайкос" и "Олимпиакос", което така и не завърши. Взривоопасният сблъсък бе прекратен при 1:0 за гостите, след като се стигна до бой между фенове на домакините и полицията.
Ултрасите от "Панатинайкос" още в 4-ата минута успяха да си проправят път до скамейката на "Олимпиакос" и да нападнаха футболистите. Съдията от Германия Марко Фриц даде знак играта да продължи след прекъсване от 8 минути.
В 53-ата Мигел Гереро вкара единственото попадение в срещата. Това отприщи гнева на домакините. Наложи се полицията да използва сълзотворен газ, за да разпръсне недоволните фенове. В 70-ата минута те отново нахлуха на терена и двубоят бе прекратен.
Сблъсъци имаше и около стадиона, след като двете агитки бяха изведени от трибуните. Гостите от "Олимпиакос" ще получат служебна победа. Очаква се "Панатинайкос" да бъде наказан жестоко.