Южнокорейската група Би Ти Ес завладява Запада

"Стад дьо Франс" в Париж е препълнен за концерта на бандата Би Ти Ес. Зрителите са предимно младежи, които носят памучни суичери с качулки, шапчици със заешки уши и дъждобрани, съобщи Франс прес.

Седемте момчета от бандата се появяват на сцената зад два огромни надуваеми леопарда. Концертът започва с изпълнение на песента "Dionysus". След Лос Анджелис, Чикаго и Лондон, където изнесе концерт на емблематичния стадион "Уембли", групата зарадва феновете с шоу в Париж в рамките на световното си турне "Love Yourself, Speak Yourself".

"Би Ти Ес привлича феновете на Запад като никоя друга азиатска група - отбеляза Бен Бомонт-Томас от в. "Гардиън". - Достъпът до международната музика стана до такава степен мигновен, че негативният ефект, свързан с това, че текст на песeн не е на английски език, започва да отслабва."

Успехът на бандата е толкова голям, че е придружен от експанзия на южнокорейски брандове в козметиката, облеклото и храненето в целия свят, както и от развитие на туризма в Южна Корея.

Освен това тесните контакти, които групата поддържа с почитателите си, допринесоха за създаване на световно движение, включващо многомилионна "армия" от нейни фенове.

В Париж Би Ти Ес изпълни 22 песни, сред които хитовете "Not Today" и "Trivia: Just Dance", както и ар енд би баладата "Serendipity".

Сингълът й "Boy With Luv", който излезе през април, подобри рекорд в Ютюб, след като беше гледан над 74,6 милиона пъти за 24 часа.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене