Къде вече се усеща въздействието на 5G

Снимка: Pixabay

Въпреки че глобалното внедряване на 5G остава в началните си етапи, някои мрежи са активни и се ползват. Считана за революция след 4G мрежата, която заменя, 5G вече изпълнява част от своя потенциал, става ясно от анализ на картографиращата компания OpenSignal, която измерва скорости на 5G и 4G в осем различни страни, предаде investor.bg

Анализът разкрива, че някои потребители на 5G вече ползват драстично по-високите скорости, обещани преди пристигането на 5G.

Най-високата максимална скорост от 5G се наблюдава при потребителите в САЩ - с 1816 Mbps, 2,7 пъти по-бързо от най-бързата скорост на потребителите на 4G.

Швейцария се класира на второ място, като първите 5G потребители там имат скорости до 1145 Mbps, 2,6 пъти по-бързо от обикновените 4G връзки. Южна Корея е на трето място с 5G скорости, достигащи 1 071 Mbps, а най-бързата 4G скорост е 619 Mbps.

На други места фактът, че технологията не е напълно зряла, е очевиден - в някои страни (като Австралия) 4G превъзхожда 5G по отношение на скоростта на изтегляне.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Победителката от "Ергенът" Даниела Рупецова: Не съм преписвала в книгата си
Първо Джулай в 5,31 ч, после на работа
Иван Лечев: ФСБ спечели "Грами", не ни пуснаха до Америка, за да я получим
Бионсе прекъсна шоуто си, за да не падне от червен кадилак във въздуха (Видео)
Бързо отслабване за заети хора

Напишете дума/думи за търсене