Картина на Гоген б продадена на търг за 9,5 млн. евро

Платното "Te Bourao II"
Снимка: artnews.com

Картина на френския художник Пол Гоген от периода, в който той живее на остров Таити, беше продадена на търг за 9,5 млн. евро. Сумата е два пъти повече от предварителните оценки, предаде Ройтерс.

Платното "Te Bourao II" - "Дървото", е създадено през 1897 г., част е от поредица от 9 картини и е последното произведение от цикъла, което все още е частна собственост. От 2007 до 2017 г. то беше изложено в музея "Метрополитън" в Ню Йорк.

Парижката аукционна къща "Аркюриал", осъществила търга, не дава подробности относно купувача, но става дума за "международен колекционер" и вероятно произведението ще остане във Франция.

В Националната галерия в Лондон до 26 януари 2020 г. може да бъде видяна изложбата "Портретите на Гоген", посветена на неговия таитянски период.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Дакота Джонсън отвори врати към дома си
Капсулата на „Спейс Екс“ с астронавти от Индия, Полша и Унгария се отправи към Земята
Снимките на нов ТВ сериал за Хари Потър започнаха край Лондон
Неиздадена музика на Бионсе е открадната от автомобил в Атланта

Напишете дума/думи за търсене