Мъри взима заместник на Цонев

Боби Цонев ще играе в Украйна

Сериозни трансформации започват в "Левски", след като в рамките на 24 часа стана ясно, че "сините" се разделят с халфа Борислав Цонев и на негово място привличат Илиян Стефанов от "Берое".

Боби Цонев ще играе в украинския "Черноморец" (Одеса). Футболистът се е разбрал с новия си клуб и му предстои да мине медицински прегледи, преди да подпише договор. Контрактът на Цонев с "Левски" изтичаше през лятото и не му беше предложено ново споразумение. Очакванията са полузащитникът да подпише с "Черноморец" за 3 сезона.

На мястото на Цонев "сините" искат да вземат Илиян Стефанов (23) от "Берое". Той трябва да разтрогне със заралии в близките дни. Стефанов е юноша на "Левски". При старозагорци той премина от "Локомотив" (София) в началото на миналата година. Станимир Стоилов е харесал качествата на офанзивния футболист и е пожелал да го има в състава си. До момента "Левски" се подсили с Ноа Сонко Сундберг, Цунами и Уелтън.

Още една промяна в състава на "сините" беше анонсирана вчера. Отборът ще се раздели със защитника Гьоко Зайков. Стоилов е уведомил македонския бранител, че няма да разчита на него и той може да си търси нов отбор. Раздялата с Гьоко е изненадваща, тъй като той бе твърд титуляр през есенния дял на първенството и е национал на Северна Македония. Зайков имал вариант за нов отбор и всичко ще стане ясно най-късно до седмица. Той се е надявал да смени тима през лятото и дотогава да остане в "Левски". Сега Зайков ще трябва да ускори преминаването си в друг клуб. 

Станимир Стоилов
Станимир Стоилов

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене