Харви Уайнстийн постигна споразумение за 44 млн. долара

Холивудският продуцент Харви Уайнстийн СНИМКА: РОЙТЕРС

Холивудският продуцент Харви Уайнстийн успя да постигне споразумение за 44 милиона долара с жертвите на сексуално насилие и кредиторите си, съобщава АФП. Документът все още не е подписан. Целта на споразумението е да покрие всички искове, заведени срещу Уайнстийн, включително тези в Канада и Великобритания, предава БГНЕС.

Споразумението обаче не спира криминалното разследване и обвиненията срещу него в сексуални посегателства, за които ще бъде съден през септември.

От края на 2017 г. Харви Уайнстийн беше обвинен в сексуален тормоз от над 80 жени, включително известни актриси като Ашли Джъд, Анджелина Джоли и Салма Хайек.

Шумът около този случай и съдебният процес срещу комика Бил Козби, дадоха началото на движението #MeToo.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор
Михаела Маринова трябва да е на световната сцена

Напишете дума/думи за търсене