Студентката казва, че да прилича на барби не е крайната ѝ цел
Двайсет и две годишна студентка се трансформира в жива нацупена кукла барби, след като претърпява над 15 процедури за една година. Така започва статия в “Мирър”, един от най-популярните вестници във Великобритания, за българката Андреа Иванова, която онлайн се сдоби с прякора Българското барби. По подобен начин започват статии в немски, руски, та дори и кюрдистански медии в Ирак.
Във всички тях обаче има няколко грешки, част от които съществени. Най-голямата от тях е броят на интервенциите, които Андреа е правила по себе си. Преди време дава интервю, в което обяснява, че е слагала много хиалуронова киселина в устните си. “Оттам те решиха, че е било 15 пъти, но това не е потвърдена информация, не съм го казвала.
Така тръгна това
заглавие като
развален телефон”,
казва Иванова.
“Да, правила съм устните си многократно, защото хиалуроновата киселина спада и отново трябва да се добавя. За година обаче е било по-малко от 15 пъти. Вярно е, че имаше момент, в който устните ми бяха доста фрапиращи, но не е било нещо невиждано досега”, допълва студентката. Хиалурон в устните си започва да слага в края на 2017 г.
Много хора смятат, гледайки снимките ѝ във фейсбук, че има и силикон в гърдите си. Това отново не е истина. Никога не е лягала под скалпела, за да оформя тялото си. “Единственото, което съм променила, са устните, цвета на косата и миглите”, уточнява тя. Другата промяна идва от по-наситения ѝ и тежък грим.
Другото преувеличено според Иванова е стремежът да прилича на Барби. “Има някаква доза кукленски стил в моя външен вид, но това не е крайната ми цел”, казва тя. Уточнява, че прозвището ѝ Българското барби идва от преводите в британските медии и най-вероятно от снимката на корицата ѝ във фейсбук, на която пише Barbie.
не смятам, че някой
трябва да ме съди за
избора ми”,
казва Иванова.
“На 26 октомври ще навърша 22 години, все още съм на 21 г.”, уточнява студентката. Тя е родом от Бургас. Завършва немската езикова гимназия в морския град. След това се премества, за да запише висше образование в София. “Беше ми голяма дилема, доста се чудех дали да замина да уча в Германия, или да остана тук, но реших, че ще ми е по-добре да съм по-близо до хората, на които държа. Засега смятам, че съм постъпила правилно”, обяснява бургазлийката. В момента е трета година в СУ със специалност “Немска филология”. Иванова знае английски, а скоро започнала да изучава и испански. “Все още съм в началното ниво, но мисля, че докато завърша, ще се науча да се справям и с него”, казва Иванова.
Едно от хобитата ѝ е да пее.
Започва да го
практикува, когато
е на 4 години
До завършване на гимназията си е част от детския хор “Милка Стоева”. “Три пъти в седмицата имахме репетиции. Ходихме на много фестивали и конкурси в цяла България и в чужбина”, спомня си бургазлийката. Откакто е в София, не практикува пеене, но се надява, след като завърши, да започне отново да се занимава с музика. В свободното си време чете книги за психология и философия.
Иванова не е учудена, че много от българите реагират негативно на начина, по който изглежда. “Хората, които пишат гнусни и грозни коментари, пълни с цинизми, показват липса на култура, уважение, че даже и човечност. Аз никога не бих написала подобен коментар на човек, независимо какъв е той. Не трябва да постъпваме чак толкова осъдително”, казва Иванова. Всеки хейт има и своята опозиция. Много хора поздравили Иванова и ѝ писали позитивни съобщения.
Коментари (0)
Вашият коментар