"Локо" и "Левски" се занулиха
24 часа | 15 Декември 2019 г. | 75 показвания | 0 коментара

Не съм доволен нито от резултата, нито от играта, казва треньорът на "сините" Петър Хубчев

"Левски" ще зимува на втората позиция във временното класиране, след като завърши 0:0 с прекия си преследвач "Локомотив" насред Пловдив. "Сините" играха половин час с човек повече, но така и не успяха да стигнат до трите точки.

В минутите преди мача целият стадион стана на крака, за да аплодира легендата Георги Илиев в последния двубой в кариерата му. Сърцатият халф сложи капитанската лента на "Локомотив" (Пд) и изигра своя мач №461 в елита. Това е абсолютен рекорд в родния футбол. Варненецът получи подарък картина, на която е нарисуван Стария град на Пловдив.

"Черно-белите" започнаха по-активно и логично първи стигнаха до опасно положение. В 10-ата минута след центриране от фаул Тиам беше близо до това да си отбележи автогол. Малко по-късно Жоро Илиев спечели фаул пред наказателното поле, а след изпълнението Парвиз Умарбаев нацели гредата. Първото полувреме завърши без точен удар в една от двете врати.

След подновяването на играта се наложи реферът Станислав Тодоров да прекъсне мача заради димки от трибуните. След малко повече от час игра домакините останаха с човек по-малко на терена. Ален Ожболт беше изгонен с директен червен картон, след като изпусна нервите си изблъска Холмар Ейолфсон при спряна игра.

Невероятен спринт на Жоро Илиев предотврати чист гол за "Левски". Ветеранът пробяга целия терен, за да се хвърли в краката на Мазурек и да избие топката преди аржентинецът да я вкара в опразнената врата. Четири минути по-късно Карагерен изпусна най-чистото положение за домакините, като сам срещу вратаря Миятович стреля в аут. В заключителните минути гостите имаха претенции за нарушение срещу Паулиньо.

"Не сме доволни нито от резултата, нито от играта. На мен ми се искаше желанието за победа да бъде по-голямо, особено след червения картон. Малко бяха ситуациите", коментира след мача треньорът на "Левски" Петър Хубчев.

Обширно интервю с Георги Илиев, специално за читателите на "България Днес", четете в последния ни брой за годината - 31 декември (вторник)!

Хороскоп
Овен
Здраве: ★★★★★★ Любов: ★★
Късмет: ★★★ Работа: ★★★
ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Тази японска форма за разваляне на брак става все по-популярна Японецът Такеши Кувабара среща омъжената Рай Исохата в супермаркет. Представя ѝ се за самотен компютърен специалист и книжен плъх, който трудно създава контакти. Вероятно заради тази информация жената бързо го допуска до себе си. Започват често да общуват и отношенията им стават

„Левски“ съживи пловдивския "Ботев", след като  отстъпи с 1:2 при гостуването в "Коматево". Домакините нямаха победа от първия кръг на шампионата, в който биха 2:0 градския съперник "Локо". Оттогова последваха 3 загуби и 2 ремита. В 5-ата минута Мите Цикарски получи удобно центриране от Джонатан, но Ивайло Найденов му попречи да играе от добрата

169, с 86 по-малко от вчера, са новозаразените с коронавирусна инфекция лица при направени 2710 PCR-теста за последното денонощие. Това сочат данните на Единния информационен портал. Така общият брой на заразените става 19 997. 28 са излекуваните за последното денонощие и общо стават 14 160. 791 са хоспитализираните пациенти заради коронавирусна

По-скоро драматична, а не комедийна е главната роля, която ...
Скандалният бивш нападател на "Интер" Адриано се е кротнал ...