Краев: Написахме история!
24 часа | 01 Октомври 2020 г. | 128 показвания | 0 коментара

След тригодишно прекъсване в груповата фаза на Шампионската лига отново ще играе българин! Това е Божидар Краев, който помогна неговия "Мидтиланд" да влезе в турнира на богаташите. Датският тим победи "Славия" (Прага) с 4:1 у дома след нулево равенство в първия двубой.
"История! Шампионска лига за първи път в историята на "Мидтиланд", написа въодушевено Краев в социалните мрежи. Това е петият датски отбор, който се класира за групите на надпреварата.
Краев влезе при 0:1 в 58-ата минута на мястото на Евандер и има голям принос за обрата. Българският футболист беше много активен и дори асистира за последния гол във вратата на гостите. През първата част Олайнка изведе тима от Прага напред. В средата на второто полувреме Сори Каба изравни, а най-спорната ситуация дойде в 81-ата минута. Защитник на "Славия" докосна топката с ръка в наказателното поле и реферът Дамир Скомина отсъди дузпа. Коларж спаси удара на Каба, но съдията нареди изпълнението да бъде повторено заради престъпване на голлинията. При второто изпълнение зад топката застана Александър Шолц, който не сбърка. До края Огочукву Ониека и Андерс Дрейер също се разписаха.
Треньорът на "Мидтиланд" Бриън Приске бе на седмото небе от щастие и похвали всичките си играчи.
"Това е най-значимият резултат за мен по време на престоя ми в клуба, няма никакво съмнение. Това е кулминацията и върховният момент за представянето на тези момчета. Опитвахме се да влезем в груповата фаза на Шампионска лига от доста години. Понякога нещата се свеждат до маргиналните неща. Важно е дали ще преследвате целта, или ще седите и ще изчакате нещата сами да дойдат", обяви Приске. Припомняме, че през август "Мидтиланд" отстрани от пътя си и българския шампион "Лудогорец". Жребият за груповата фаза бе теглен снощи.

Хороскоп
Овен
Здраве: ★★★ Любов: ★★★★★★
Късмет: ★★★★ Работа: ★★★
ПОСЛЕДНО ОТ последно от 24 Часа

Почти половината фирми, които ползват офиси в столицата, възнамеряват да освободят поне част от площите, защото не са им необходими. Това показва анкета на Cushman & Wakefield Forton, проведена от 1 до 15 октомври в София сред собственици на фирми с над 42 хиляди служители, които работят на общо 705 хиляди квадратни метра офис площи

Деси Стоянова в карантина, защото имала контакти със заразен За по-малко от три часа в понеделник - докато води предаването си “На кафе” по Нова тв, Гала почувствала, че не ѝ добре. Веднага щом си тръгнала от телевизията, си направила тест, а вечерта разбрала, че е заразена с COVID-19. “Преди ефир почувствах сухота в гърлото

Българският футболен съдия Георги Кабаков се представи отново добре в Шампионската лига. Той ръководи мача между "Шахтьор" (Донецк) и "Интер", който завърши 0:0 в Киев. Гостите от Италия пропуснаха няколко добри положения и това явно афектира треньора им Антонио Конте, който след двубоя тръгна да критикува Кабаков

Прочутият италиански диригент Рикардо Мути днес призова ...
Дигиталните приключения на художничката са в галерия ...