Джанет Джексън продава лични вещи на търг

Джанет Джексън СНИМКА: Ройтерс

За да зарадва феновете си за рождения си ден на 16 май, певицата Джанет Джексън е дала окончателно съгласието си да продаде на търг повече от хиляда свои лични вещи, свързани с четиридесетте й години на сцената, съобщи електронното издание на "Гардиън".

Звездата, продала повече от 185 милиона записа, остава единствената жена в историята със седем парчета от един албум в топ пет на музикалните класации. Преговорите за търга, огласени още в началото на годината от аукционна къща "Джулиън", са приключили успешно и тридневният търг започва на 14 май в Бевърли хилс, предава БТА.

Изложба с костюми и вещи на певицата може да бъде разгледана от феновете й в продължение на пет дни в заведението "Хард рок кафе" в Лондон от 19 април, преди колекцията да бъде преместена в Ню Йорк и след това в Лос Анджелис, непосредствено преди търга.

Сред лотовете на търга са булчинската рокля на Джанет Джексън от тайната й сватба с танцьора Рене Елизондо младши през 1991 г., нейни бижута, и дори мебели. На търга ще се предлагат още костюми, носени от певицата по време на турнета и при снимането на клиповете на песните "Control", "Nasty" и "What Have You Done For Me Lately", както и футуристичният й тоалет от клипа на "Scream" - дуетът й с брат й Майкъл Джексън.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Симеон II връчи на Лили Иванова специалния орден "Дамски кръст" (Снимки)
Декемврийски ритуал, който привлича късмет за цялата година
Малки неща, които крадат енергията ни
Спасиха бебе, родено 410 грама
Новата тенис звезда Иван Иванов заведе гаджето си Джеси на биохотел в Алпите

Напишете дума/думи за търсене