Китайски видео фестивал стартира в Пекин

СНИМКИ: РАДИО КИТАЙ

На 21 юни в Пекин бе даден старт на глобалното мероприятие „Китайски видео фестивал“, организирано съвместно от Китайската медийна група и Министерството на културата и туризма, предава Радио Китай.

По време на фестивала повече от 50 документални и игрални филма на пет езика, включително английски, испански, френски, арабски и руски, продуцирани от CGTN, както и редица наградени произведения, ще бъдат прожектирани последователно чрез стотици медии и платформи по света.

Шън Хайсюн, заместник-началник на Отдел „Публичност“ към ЦК на ККП, директор на КМГ каза в речта си на церемонията по откриването, че се надява видео фестивалът да послужи като мост за комуникация, културен обмен и прагматично сътрудничество за хората от всички страни.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
"Глобал Филмс": Зуека ще води финала на „Като две капки вода" с Рачков и Геро
Риана чака бебе №3
Румънци възпяха баба Ванга в хип-хоп песен
Братът на шефа на мафията от "Семейство Сопрано" на конклава

Напишете дума/думи за търсене