Врачански ученици триумфираха на математическа олимпиада в Казахстан

Учениците от Враца в Казахстан
Снимка: Личен ахив

Врачански ученици спечелиха призови места в международна олимпиада по ментална аритметика "ISMA INTERNATIONAL and Guests". Състезанието се проведе в столицата на Казахстан.

В надпреварата се включиха деца от девет държави - Казахстан, България, Русия, Турция, Киргизстан, ОАЕ, Словакия, Алжир и Саудитска Арабия.

Деветгодишната Ния Шкетиева, която е сред отличниците на България в класацията на „24 часа”, стана супер шампион в категория С1, ниво PROGRESSIVE II. Цветан Тодоров е шампион в категория А, ниво Start II. Максим Георгиев от IV на НУ „Иван Вазов” във Враца се класира на първо място в категорията "Intermediate I", където решава задачи от умножение на двуцифрено с едноцифрено число, на трицифрено с едноцифрено число и деление на трицифрено с едноцифрено число /общо 120 задачи/, събиране и изваждане на двуцифрени числа /70 задачи/ и събиране и изваждане на двуцифрени и четирицифрени числа /70 задачи/ за 10 минути.

Лора Людмилова зае първо място, категория В, ниво START II. Николай Тодоров е втори в категория С1, ниво INTERMEDIATE II. Красимир Петков – бе най-малкият участник от България – едва на 5 години, а се класира на второ място в категория А, ниво START I. Втори места имаше и за треньоритe Катя и Александрина Иванова.

В деня на състезанието официален гост бе българският консул в Казахстан, който подкрепи нашия отбор, а на следващия ден им организира прием в посолството на Република България.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене