Тимофей Кулябин, режисирал холивудската звезда, ще поставя у нас “Нора” на Ибсен
Ще има ли билети, колко ще струват, само с покани ли ще се влиза, колко ще са представленията? Четири месеца преди най-голямото театрално събитие у нас, в което е замесена суперзвездата Джон Малкович, това са най-задаваните въпроси и в артистичните среди, и на касите на Народния театър, и сред обикновените зрители.
Холивудският актьор тръгва на турне с пиесата “В самотата на памуковите полета”, поставена от 38-годишния руски режисьор Тимофей Кулябин в Дайлес театър в Рига. Малкович - в главната роля, играе заедно с латвийската актриса Ингеборга Дапкунайте и ще представи спектакъла по текст на Бернар-Мари Колтес и у нас на 16, 17 и 18 февруари. Гостуването е по покана на директора на Народния театър Васил Василев, който гледа постановката в Рига в края на месец май.
Очаква се продажбата на билетите да започне през декември, когато ще е готова цялата програма на Народния театър за февруари 2023 г. Вероятно две седмици преди това обаче ще се организират записвания на желаещите да си купят пропуск за представлението. Засега се коментират цени от 200-300 лв. за билет.
Впрочем Кулябин има договор с Народния театър да постави у нас “Нора” на Хенрик Ибсен. Той започна да работи по спектакъла си още през лятото, когато избра и актьорите, които ще участват. Едно от изискванията било всеки да умее бързо да пише есемеси.
Коментари (0)
Вашият коментар