Камила сложи край на придворните дами, ще има "придружители на кралицата"

Съпругата на крал Чарлз III Камила Паркър-Боулс

Кралицата консорт Камила, слага край на традицията да има придворни дами, предават Би Би Си. Вместо това ще бъде подпомогната от „придружителите на кралицата“, добавя на сайта си БТВ.

За разлика от придворните дами, тази намалена роля няма да включва кореспонденция или администрация. Замяната на придворните дами ще сложи край на една традиция, датираща от Средновековието във Великобритания.

„Придружителките“ ще участват заедно с камила  в официалните събития. Друга подробност е, че те няма да получават заплати, а единствено разходите им ще бъдат покрити.

Бившите придворни дами, които обслужваха покойната кралица Елизабет II, сега ще помагат на крал Чарлз III със събитията в Бъкингамския дворец и ще бъдат наричани „дами от домакинството“.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене