Моряци разчистиха най-отдалечената пощенска служба в света - на Антарктида

Антарктида Снимка: Пиксабей

Моряци от британските Кралски военноморски сили се притекоха на помощ на четири жени, работещи в изолирана изследователска база на Антарктида, след като обилен снеговалеж затрупа част от зданията, съобщи ПА медия/ДПА.

Клеър Балантайн, Мери Хилтън, Натали Корбет и Луси Брузон са спечелили в сериозна конкуренция назначение в историческия обект Порт Локрой на остров Гудиър, където се намира и най-отдалечената в света пощенска служба, съобщи БТА.

Четирите дами, които обитават острова заедно с колония субантарктически пингвини, са подготвяли базата заедно с екип от още трима служители, когато се разразила снежна буря. Някои сгради били напълно затрупани, а покривът на хижа Брансфийлд, в която се помещават музей, магазин за сувенири и пощенската служба, бил разрушен от тежестта на пролетната снежна покривка с дебелина два до четири метра.

Екипаж моряци и морски пехотинци от британския военноморски кораб "Протектър" са изринали няколко тона сняг и са ремонтирали част от засегнатите постройки.
Инж. Джак Пиърс от екипажа каза, че е щастлив да бъде на Антарктида. "Наслаждавам се на гледките и на дивата природа, но освен това е страхотно, че давам своя принос, работейки за Британския тръст за антарктическо наследство", каза той. Организацията управлява музея и пощенската служба на острова.

Четирите дами са били част от близо 6000 кандидати да работят на обекта на Антарктида. Бившата китоловна станция се превърна в туристическа атракция, посещавана от около 20 000 души през летния сезон. От пощенската станция всяка година се изпращат около 80 000 картички до получатели в над сто страни по света.

Британският военноморски кораб "Протектър" е патрулен кораб, който често посещава международните бази на ледения континент, доставя провизии, подпомага изследователските екипи и извършва проучвания.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене