Министерство на културата ще връчва награда "Христо Ботев" за поезия и публицистика

Христо Ботев

Министерството на културата възстановява награда на името на видния български поет и революционер Христо Ботев. Новоучредената награда „Христо Ботев“ ще се връчва в две категории: „Значим принос в развитието и популяризирането на българската поезия” и „Високи творчески резултати в популяризирането на българската поезия или публицистика за изминалия период”.

Предложението е наградата да бъде връчвана веднъж на две години от министъра на културата. Кандидатурите ще бъдат разглеждани от експертна комисия, включваща представители на: Българската академия на науките, Съюза на българските писатели, Съюза на преводачите в България, Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“, Софийския университет „Св. Кл. Охридски“, Националния литературен музей и Националния музей „Хр. Ботев“ в гр. Калофер.

Носители на отличието могат да бъдат поети със значим принос в развитието и популяризирането на българската поезия, както и поети и публицисти, постигнали високи резултати в популяризирането на българската поезия или публицистика.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Деяна - майката без ръце, която вдъхнови света
Група “Тъмно” се връща на сцената след 30 години
Панайот Панайотов прави клип с изкуствен интелект
Нашата Виктория Костова с грамота за качествена лайфстайл журналистика от Академията за мода
Бум в търсенето на сексуални стимуланти

Напишете дума/думи за търсене