Силен Янков четвърти в Банско

Янков направи най-доброто си класиране през сезона

Радослав Янков направи най-доброто си класиране за Световната купа по сноуборд този сезон пред родна публика. Българинът завърши на четвърто място в паралелния слалом.

Янков бе седми в квалификацията. В елиминациите елиминира Санхо Ли (Кор) с 3 десети, след това бе със същата разлика по-бърз от италианеца Даниеле Багоца. Българинът бе спрян от австриеца Арвид Онер на 1/2-финал. В малкия финал бе изпреварен и от Щефан Баумайстер (Гер). Победител стана италианецът Маурицио Бормолини.

Янков се надява да успее да участва на още едни олимпийски игри.

"Надявам се да мога да продължа до следващите игри в Кортина. Ако съм здрав, имам потенциал да продължа и да се наредя до върховите позиции. Вярвам в себе си, знам, че мога да го направя отново. Гледам да не се пренавивам", заяви Янков пред БНТ.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Петър Антонов и Вергов стават приятели на сцената
Актрисата Амбър Хърд - бившата на Джони Деп, роди близнаци
Лени Джеймс и Мариса Абела спечелиха награди БАФТА
Меган Маркъл изпраща имейли на децата си всеки ден
Защо не е срамно да си на психотерапия

Напишете дума/думи за търсене