Томас Лафчис с четвърто висше: вече е магистър отличник по теология

Томас Лафчис на церемонията по дипломирането си като теолог

 Един от най-обичаните и уважавани футболни президенти след година завършва и египтология - така броят на университетските му дипломище се изравни с този на неговите деца: 5

Томас Лафчис - един от най-обичаните футболни президенти, вече е магистър по теология в Софийския университет "Св. Климент Охридски", похвалиха го негови състуденти. Те предоставиха на "24 часа" снимки на отличника теолог от официалната церемония в аулата на Алма Матер, на които 65-годишният пристрастен към науките мъж е с обичайната тога на магистър.

Това е четвъртото висше образование на Томас Лафчис. Бившият футболен вратар първо завършва Висшия институт по физкултура, после превзема спортната журналистика в Софийския университет, а във Варна усвоява третата своя специалност - "Икономика".

Лафчис получава дипломата си.
Лафчис получава дипломата си.

Дълбоко религиозен и впечатлен от силата на гръцката църква, Томас Лафчис се насочва към теологията, разказват състудентите му. Но страстта му към науките не свършва с тази магистратура - идната година той ще се дипломира с пета специалност - "Египтология". Нея сега изучава в Нов български университет в София. Приятели го запалват след пътуване в Египет и Томи решава да влезе в дълбините на тази мистична и древна наука.

Египтологията ще е петата магистратура за бившия президент на футболен клуб "Левски", който изравнява своите висши образования с броя на децата си - също 5.

Кариерата му на футболист започва като юноша на "Левски", играе за "Черно море" един сезон, после се завръща при "сините", за да продължи с кариера в Гърция, където с "Панатинайкос" печели националната купа.

Слага край на футболната си кариера през 1989 г., а през 2000 г. Лафчис изпълнява своето обещание пред съпругата си Вяра Анкова, бивш генерален директор на БНТ и настоящ мениджър в Нова тв, че ще напусне този спорт и като президент на "Левски".

  • Ключови думи:
ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Симеон II връчи на Лили Иванова специалния орден "Дамски кръст" (Снимки)
Декемврийски ритуал, който привлича късмет за цялата година
Малки неща, които крадат енергията ни
Спасиха бебе, родено 410 грама
Новата тенис звезда Иван Иванов заведе гаджето си Джеси на биохотел в Алпите

Напишете дума/думи за търсене