Забраняват голотата на кинофестивала в Кан

Тоалетите ще са по-консервативни Снимка Архив

Голотата ще бъде забранена на 78-ия филмов фестивал в Кан, чиято годишна церемония е на 13 май.

Причината е, че през последните години тоалетите на звездите на червения килим привличат повече внимание, отколкото списъка от игрални филми, прожектирани на фестивала.

Новите правила по отношение на голотата, създадени в името на благоприличието на червения килим, ще бъдат приложени, когато тази седмица лентата "Leave One Day" на френската режисьорка Амели Бонин открие церемонията.

Според организаторите строгият ход е опит да се "пресече" тенденцията известните дами да носят разголени и провокативни тоалети, които разкриват значително повече, отколкото прикриват, предава life.dir.bg.

"От съображения за благоприличие голотата е забранена на червения килим, както и във всяка друга зона на фестивала", се казва в документ на фестивала в Кан. "Екипите по посрещане на фестивала ще бъдат задължени да забранят достъпа до червения килим на всеки, който не спазва тези правила."

Очаква се гостите да се съберат в Grand Auditorium Louis Lumière за някои от филмовите прожекции в натоварения седемдневен график в Кан.

Ще бъдат разрешени класическите малки черни рокли, коктейлни рокли, костюми с панталони, елегантни топове и елегантни сандали, "с или без ток". Не е известно дали френските телевизионни оператори, които се притесняват от излъчването на голота, са изиграли роля в нейното прилагане.

Големи събития на червения килим, включително филмовия фестивал в Кан, се излъчват във Франция от France Télévisions.

Напоследък привличайки повече модели и инфлуенсъри, отколкото актьори и режисьори, годишната церемония отбеляза увеличение на рисковите модни визии на червения килим.

  • Ключови думи:
ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене