Първа победа за ЦСКА в Шампионската лига, бие „Тур”

ЦСКА записа историческа първа победа при своето второ участие в Шампионската лига по волейбол при мъжете съобщи www.24chasa.bg.

През 2000 възторжени зрители в Самоков в мач от група В на турнира "червените" стигнаха до драматичен успех с 3:2 срещу „Тур" (Франция), който е бивш шампион на Европа за 2005 г..Възпитаниците на треньора Александър Попов спечелиха първите два гейма с 25:23 и 25:19 с много силна игра в нападение.

След това обаче "армейците" допуснаха изравняване на резултата - 23:25 и 18:25. В решителния пети гейм ЦСКА заслужено спечели с 15:13. Кениеът Филип Майо завърши мача с невероятните 30 точки, Стоян Самунев добави 19. За „Тур" Давид Конечни завърши с 22, а резервата Алекс Гюмон Касиас - с 16.

Следващият мач на ЦСКА е във вторник, 15 декември отново в Самоков срещу испанския „Уникаха Алмерия".

Испанците допуснаха втора загуба в турнира - 0:3 у дома от „Зенит" (Казан) и са последни в група Б, „червените" са трети с една победа и една загуба, колкото има и „Тур", лидер е руският тим.