17-годишна стана „Девойка Кюстендилска пролет 2014”

Снимка: struma.bg

В Кюстендил се проведе конкурсът „Девойка Кюстендилска пролет”, съобщиха от пресцентъра на общината.

Виж тук новите електронни издания в MediaMall - цени от 1,20 до 4,80 лева - вече и с SMS

17-годишната Милена Мирева бе избрана да носи приза „Девойка Кюстендилска пролет 2014”. Тя е ученичка в ПМГ „Емануил Иванов”. За титлата се състезаваха още 11 момичета. Началото на конкурса бе от 18:30 часа на площад „Велбъжд”, като беше открито от Девойка Кюстендилска пролет 2013 Беатрис Кацарова.

В 48-то издание на конкурса участие взеха 12 кандидатки на възраст от 16 до 18 години. Девойките се представиха пред журито и публиката в три кръга – официални тоалети, спортно облекло и български народни носии.

Победителката в „Девойка Кюстендилска пролет 2014” ще получи парична награда от 1500 лв., а двете й подгласнички и момичето на публиката - по 850 лв. Първа подгласничка стана Ралица Петрова, ученичка в ПМГ „Проф. Емануил Иванов”, а втора подгласничка е Ралица Станоева, също ученичка в ПМГ „Проф. Емануил Иванов”. За момиче на публиката бе избрана Антонина Колева, ученичка в ЕГ „Д-р Петър Берон”.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Събират 80 000 предмета в музей на Дейвид Бауи в Лондон
Царският внук Белтран - братът на княз Борис, навършва днес 24 години
Бела Хадид празнува 5 месеца трезвеност след борба с алкохолна зависимост
Вижте кои са 5-те правила в дома на Мадона (Снимка)
Наркотици може да отнемат US визата на принц Хари
"

Напишете дума/думи за търсене