„Внезапна смърт” за САЩ, Канада с осма олимпийска титла

Отборът на Канада се наложи с 3:2 над тима на САЩ във финала на хокейната надпревара на завършилите във Ванкувър 21-и зимни олимпийски игри, съобщават от trud.bg.

Победния „златен" гол вкара Сидни Кросби 7 минути и 40 секунди след началото на назначеното 20 минутно продължение и по правилото за „внезапна смърт" донесе осма олимпийска титла на „кленовите листа".

В редовното време, след трите изиграни части, победител не бе излъчен. Двата тима си отбелязаха по две попадения. За САЩ се разписаха Райън Кеслър и Зак Парайз, докато точни за домакините на олимпиадата бяха Джонатън Тоус и Кори Пери. Парайз вкара изравнителното попадение само 24,4 секунди преди последната сирена в двубоя.

Така Канада спечели и последното състезание от програмата на олимпиадата. Домакините станаха и страната с най-много завоювани златни медали - 14.