Реал Мадрид спечели Шампионска лига след победа над Атлетико с 4:1

Снимка Ройтерс

Реал Мадрид за десети рекорден път спечели най-престижния европейски клубен турнир Шампионска лига. На стадион „Луш“ в португалската столица Лисабон възпитаниците на Карло Анчелоти победиха Атлетико Мадрид с 3:1 след продължения, съобщи "Фокус".

В редовното време двата тима успяха да си отбележат по един гол. Диего Годин откри резултата в 36-ата минута, а в добавеното продължение на редовното време Реал изравни чрез Серхио Рамос. Последваха две продължения по 15 минути. Гарет Бейл даде преднина на Реал във второто продължение, като малко след това Марсело направи резултата 3:1. В самия край на мача Кристиано Роналдо бе точен от дузпа и отбеляза 17-ия си гол в Шампионска лига за този сезон.