Марсело: За да спечелиш Световната купа трябва да минеш през много трудности

Левият бранител на „Селесао" смята, че напрежението по време на изстрадалата победата срещу Чили, след изпълнение на дузпи, е било огромно както за футболистите, така и за привържениците на отбора.

Марсело заяви, че Бразилия се е научила как да преодолява големите трудности във важни мачове при победата над чилийците, осигурила им класиране за четвъртфиналите на Световното първенство. Възпитаниците на Луис Фелипе Сколари трябваше да решат мача в тяхна полза едва след изпълнението на дузпи, след като резултата в редовното време и продълженията остана непроменен 1:1. Те бяха щастливи и че ударът на Маурисио Пинила срещна напречната греда на тяхната врата в заключителните минути на допълнителното време. Марсело, който се разписа при изпълнението на ударите от бялата точка, заяви че тази победа е изтощила емоционално целия тим и остана благодарен на вратаря Жулио Сезар, успял да спаси две от дузпите на чилийците. По този повод 26-годишният бранител на Реал Мадрид заяви пред журналистите в Бразилия:

„За да спечелиш Световната купа, трябва да се научиш да страдаш. Ние се научихме да преодоляваме тежките моменти на терена по време на сблъсъка с Чили. Жулио Сезар трябваше да ни спаси от загуба. Той бе един от най-нервните в този мач, но във важните моменти игра изключително стабилно. Сега вече правим крачка напред към шампионската титла. Всички бяхме емоционално сринати, но успяхме да преминем този тежък тест. Погледнах към публиката на стадиона след мача и там имаше много хора, които крещяха и плачеха. Победата ни донесе истинска наслада."

Звездният нападател в тима на „Селесао" Неймар също остана доволен от успеха над Чили и заяви, че тежките условия, в които са постигнали ценната победа са били стъпка напред в израстването му като играч. Последните резултати от Световната купа може да видите в сайта на УЕФА. Той призна, че огромното напрежение при изпълнението на решителната дузпа, която е донесла успеха на Бразилия са му помогнали да порастне с няколко години. Неймар застана пред бялата точка, за да изпълни петата дузпа за своя тим, след като и двата отбора имаха по две вкарани и две изпуснати дузпи. 22-годишният нападател не се поколеба и вкара коженото кълбо в противниковата врата, докато Гонзало Яра пропусна и това донесе победата за домакините. Относно напрежението преди изпълнението на 11-метровия наказателен удар, Немар сподели пред журналистите:

„Пътят от центъра на игрището до наказателното поле ми се стори с дължина от пет километра. Този гол ми помогна да израстна с няколко години. Бях на една възраст преди да изпълня дузпата, а сега съм с няколко години по-стар."

В спор за място на полуфиналите Бразилия ще се изправи срещу силния отбор на Колумбия, който до този момент има само победи от тазгодишните финали на Световното първенство по футбол. Техният нападател Джейм Родригес оглавява списъка с голмайсторите и се превърна в една от големите звезди на престижния международен турнир. Въпреки това, бранителят на Бразилия Марсело смята, че ще се справят и с тази трудност по пътя си към Световната купа:

„Колумбия разполага със страхотен състав и много качествени футболисти. Ние обаче сме отбора на Бразилия и може да се справим със всички. Не спираме да подобряваме играта си още от първия мач, но ще разговаряме с треньора Сколари за да видим върху какво още имаме да работим."

Повечето залози за Световното първенство по футбол в bet365 също сочат тима на „селесао" като основен фаворит за спечелването на титлата.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене