$ 150 млн. за загинало дете плаща “Крайслер”

$ 150 млн. ще плати автомобилната компания “Крайслер” на родителите на момченце, загинало в катастрофа през 2012 г., реши съд в щата Джорджия.

4-годишният Ремингтън Уолдън пътувал в джип “Гранд чероки”, когато отзад го блъснал пикап. При удара джипът се запалил и детето умряло в пламъците. Причината за пожара е теч от резервоара, който се намира зад задния мост. При този модел от 1999 г. резервоарите за гориво почти не са защитени срещу удар отзад, а това е причина за течове и пожари. През 2013 г. “Крайслер” изтегли 1,56 млн. от тези автомобили.

Съдебното жури заключи, че вината на компанията за инцидента е 99%, а на шофьора на пикапа - 1%. Така разпредели и заплащането на сумата от 150 млн. долара.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор
Михаела Маринова трябва да е на световната сцена

Напишете дума/думи за търсене