Крисия запя “Металика” с Разградската филхармония

10-годишната Крисия Тодорова бе гост-солист на Разградска филхармония “Проф. Димитър Ненов” в концерт от програмата “Фортисимо в клас”.

Инициативата на братята Хари и Максим Ешкенази се финансира от фондация “Америка за България” и се реализира от 5 години. Тази учебна година екипът на “Фортисимо в клас” е запознал над 2800 четвъртокласници в 30 български училища с девет основни симфонични инструмента.

На заключителните концерти в София, Пловдив, Русе, Разград и Благоевград малчуганите си припомнят наученото, отговарят на гатанки за всеки от инструментите и слушат как те звучат в оркестър. Всеки от концертите има гост-изпълнител, в София е бил Графа, в Разград вчера пред съучениците си пя Крисия, в Пловдив и Русе ще е Печенката.

Водещ на разградския концерт бе журналистът от Нова тв Виктор Николаев, диригент - Максим Ешкенази, солисти бяха двама талантливи цигулари от Варна - Мартин и Александър Зайранови. Впрочем те са номинирани за наградата “Стоян Камбарев” за млади български таланти.

Пълната зала с четвъртокласници от ОУ “Васил Левски” и ОУ “Никола Икономов” в Разград чу творби на Бетовен, Вивалди, Чайковски, Щраус, Сарасате, саундтрака от “Карибски пирати”. Най-силни бяха аплодисментите за Крисия, която изпя класическата балада на “Металика” Nothing Else Matters.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор
Михаела Маринова трябва да е на световната сцена

Напишете дума/думи за търсене