Спагети от канабис са хит на изложение на италиански храни

Всеки италианец ще ви каже, че пастата е здравословна и ви кара да се чувствате добре, но какъв ще бъде ефектът й, ако тя съдържа канабис.

Точно това се опитват да покажат италиански производители на изложение в Лондон, на което 200 италиански компании представят хранителната си продукция, съобщи Ройтерс.

Канабисът най-често се асоциира с психоактивния ефект на марихуаната, но някои разновидности на растението могат да бъдат култивирани, за да бъдат влагани в храни. В Италия това е разрешено от 1998 година, но има стандарти за пределно допустими количества тетрахидроканабинол - естествена съставка и основно психоактивно вещество в канабиса.

На изложението в Лондон, наречено Белавита, производителите показват, че се опитват по всякакъв начин да направят продуктите си по-привлекателни и отличаващи се от тези на техните конкуренти.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Тейлър Суифт иска от правителството на САЩ да блокира търговската марка „Swift Home”
"Гласът на България" започва предварителните кастинги за новия сезон
Какво да облечем за Свети Валентин
Любовта и близостта: усилва ли връзката Свети Валентин
Бум на сватбите за Деня на влюбените

Напишете дума/думи за търсене