Седем автобуса и шест тира превозиха Софийската опера до немския град Фюсен

Пламен Карталов (четвъртият от ляво на дясно) с колегите във Фюсен

Седем автобуса с български музиканти и шест тира с декори, техника костюми и реквизит пристигнаха в немския град Фюсен през уикенда. Фестивалният театър там вече се подготвя за спектакъла “Пръстенът на нибелунга”, който ще бъде представен от Софийската опера между 12 и 17 септември.

Въпреки несекващия дъжд и студа - в неделния ден температурата спадна до 9 градуса, екипите на първия ни оперен театър разтовариха оборудването и с германските си колеги започнаха изграждането на декорите. Най-голямата трудност при пътуването на изпълнителите бяха задръстванията заради потоците бежанци по границите на Унгария. Над 230 българи - солисти, хор, оркестър, творчески и технически екипи, се включиха в подготовката. Основните състави дойдоха от Любляна, където участваха в международен фест с “Тристан и Изолда” и обраха овациите на публиката.

“Когато миналото лято на път от Залцбург към Байройт открих за себе си Фюсен и неговия красавец Фестшпилхаус, дойде мигът на озарение и смелост да върнем нашия Вагнер при неговия меценат и покровител крал Лудвиг II, да върнем и покажем нашия български “Пръстен” към този, който първи запали огъня в мен към мисленето ми за операта като театър на дързост и големи идеи”, каза директорът на операта Пламен Карталов в интервю за “Алгойер Цайтунг”. Българското участие е отразено от всички големи германски медии, а баварската телевизия ще покаже и репетицията за спектакъла.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене