Оля от “Трамвай №5”, бивша пиарка на Милен Велчев, си смени името

Пиарката на бившия финансов министър от правителството на НДСВ Милен Велчев, вокалистка от “Трамвай номер 5” и бивша съпруга на музиканта Иван Лечев - Оля си смени името.

Тя е подала молба до съда в Разлог да ѝ бъдат променени второто и третото име. Оля е поискала да си върне презимето и фамилията на баща си - кубинец, като стане Оля Маркес де Карденас. В молбата си твърди, че това е името, с което е известна в обществото и с което се представя и възприема, а разликата в имената ѝ създава изключително неудобство.

Представила е акт за раждане, издаден в Хавана (Куба), където е вписана с кубинските втори две имена на родния ѝ баща. За да се направи промяна на името, магистратите изискват и свидетелството за съдимост, както и справки от прокуратурата. От тях става ясно, че тя не е осъждана и не цели укриване или осуетяване на едно евентуално наказателно производство. Свидетел по делото е обяснил, че Оля е позната в обществото като Маркес де Карденас, а самият той дори наскоро разбрал, че по документи тя е с друго име.

Съдът прие, че исканата промяна е допустима, и уважи молбата ѝ.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене