Прогноза: Тропически горещини това лято в България

Снимка: Архив

Една от най-известните световни метеорологически агенции AccuWeather оповести прогнозите си за това лято.

България, заедно с останалите балкански държави - Македония, Словения, Хърватия, Унгария, Сърбия, Босна, Черна гора, Албания, Гърция и Турция - ще бъде обхваната от най-големите горещини за последните години. Прогнозира се и голяма суша. Подобна прогноза има и за Италия, пише БГНЕС.

За разлика от Балканите, където почти няма да има дъждове, във Великобритания и Ирландия се очакват много валежи. Същата прогноза се дава и за Германия, Франция и Полша, където ще има и гръмотевици.

"Горещините от това лято на Балканите може да се окажат и едни от най-големите за последните години", каза известният метеоролог Алън Пъперт.

Според него в България най-горещо ще бъде в края на юни и през август. Тогава ще има и голяма опасност от пожари.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Лили Иванова става "Офицер" на Франция
Foreigner блеснаха за последно в София с 14 хита от 50-годишната си кариера
Как да носим бермуди след 40
Дуа Липа откри библиотека за забранени книги
Турист случайно срещна Кейт Мидълтън в планината: Тя е изключително вдъхновяваща

Напишете дума/думи за търсене