Анжела Недялкова от “Връзки” напуска НАТФИЗ малко след като е приета

Вече пълнолетна, тийнейджърката Дара се опитва да се справи с безумната ситуация вкъщи - баща в кома, майка с любовник и десетки други абсурди.

Това е ролята, в която трябва да се превъплъти 25-годишната актриса Анжела Недялкова, след като преди година изигра по-малката тогава Дара в серила “Връзки”.

След излъчването на първия му сезон сериалът става истински хит. Може би и заради това продуцентите на поредицата - Пейо Николов и ексминистърът на образованието Даниел Вълчев, се захващат да правят втория сезон, който тръгна от началото на април по Fox Life.

Още в края на миналата година става ясно, че снимки отново ще има. Поканени са всички главни действащи лица от предишните серии. Историите на героите във втория сезон продължават една година по-късно след събитията от последния епизод на първия.

Недялкова, която влиза в образа на момичето, няма и момент на колебание да вземе участие в новите серии. “И да е имало, не е бил сериозен, тъй като почти веднага дадох положителен отговор и сега, както виждате, съм на екрана отново заедно с другите”, казва тя.

Между снимките на двата сезона тя участва в две реклами, като едната се излъчва в чужбина. Очертава се обаче да бъде доста заета. Наскоро Недялкова

се явява на два

кастинга в чужбина,

но все още очаква отговори за тях. “За съжаление, информацията е конфиденциална, затова не мога да уточня за кои проекти става дума”, обяснява актрисата. Засега обаче има и един сигурен ангажимент - късометражен филм, който ще се снима в Лондон. “Ще си партнирам с Крисчън Хелбърг, чийто герой страда от специфичен вид амнезия и не помни моята героиня, която му е дългогодишна любов и приятелка. Тя от своя страна се бори за успешното възвръщане на паметта му”, разказва Анжела.

Сред последните ѝ превъплъщения за големия екран е и лентата “Райската стая”, който се оказва холандското предложение за номинация за “Оскар” за чуждоезичен филм миналата година. В него участват общо четири наши актриси – Анжела, Силвия Петкова, Анна-Мария Николаева и Петя Силянова – съпругата на големия Иван Иванов. За снимките те заминават за Амстердам. Попада в него както обикновено се случва – след кастинг. Продуцентът и режисьорът на филма били гости на едно от изданията на “София Мийтингс”, който се провежда паралелно със “София филм фест”, за да представят проекта си. По време на престоя си в София двамата решават да направят кастинг и у нас. “Аз бях сред поканените. Кастингът продължи няколко часа, един от най-тежките ми до момента, но толкова добре се сработихме и отдадохме на сцените, че просто взаимно ни се искаше да продължим да пробваме”, спомня си младата актриса. След това, разбира се, има и период на изчакване, тъй като кастинги има и в други държави. Скоро след това обаче Недялкова получава мейл. В него ѝ обясняват, че

са видели още много

момичета, но през

цялото време са си

мислели за нея

и в крайна сметка дават ролята на нея.

Работата не е лека, защото основната тема във филма е трафикът на жени. “Беше ми тежко със сигурност, но екипът правеше всичко възможно процесът да протича гладко и всеки да се чувства комфортно”, обяснява момичето.

За ролята си в лентата Анжела получава и награда за най-добра женска роля от тазгодишното издание на “София филм фест”. Това е третата ѝ награда до момента, но първата от България. “Всъщност тя ми е най-ценна, защото това е любимият ми фестивал и всяка година го очаквам с нетърпение. След като разбрах, че поне през последните 10-15 г. журито на фестивала не е давало награда на други актьори, се почувствах наистина специална - беше чест за мен да бъда оценена добре и на родна земя, и то от любимия ми фестивал”, казва тя.

На фестивала тя успява да се запознае и с един от специалните гости - единствения американец в “Монти Пайтън” - Тери Гилиъм. Случва се, когато са заедно на сцената в деня на награждаването. Успяват единствено да си разменят няколко реплики.

Анжела с Тери Гилиъм на "София филм фест"
Анжела с Тери Гилиъм на "София филм фест"

На фестивала Анжела присъства между снимките по сериала “Връзки”. Всеки работен ден за него е различен - понякога ѝ се натрупват повече от 12 ч пред камера, а друг път пък, докато се усети, е заснела сцените си. Независимо от натовареността на деня обаче тя играе Дара с лекота. От една страна, защото е минала през пубертета не много отдавна и знае какво е, а от друга - харесва героинята си. “Тя е будно дете, разсъждава над нещата, анализира всяка ситуация, защото се опитва да разбере всичко, да получи отговор на вечния въпрос “Защо?”. Чувствителна е, интуитивна и романтичка. Все качества, които ценя и намирам и у себе си”, обяснява Анжела. Тя самата също е била двете крайности в училище - отличничка и разбойничка едновременно. “Мисля, че все пак ми липсват много моменти от тогава. Усещането да вляза в ролята на Дара е много хубаво - сякаш изживявам детството си наново”, допълва момичето.

Недялкова е работила за немалко продукции досега, макар че не е дипломирана актриса. Учила е в НАТФИЗ, но не актьорство, а филмово и телевизионно операторство. Малко след като влиза в академията, решава да я напусне, защото не се усеща на място в нея. Но както обича да седи зад камера, така и камерата обича нея. Участва в ленти като “Аве” и “Пътят към Коста дел Маресме” - българското предложение за номинация за “Оскар” през 2014 г. По време на работата за втория филм и се налага да се срещне с един от най-големите си страхове - този от вода. “Имах сцена, в която трябваше да плувам в морето и да кажа няколко реплики. В крайна сметка това е работа и ако не го бях направила щях да проваля цялата продукция, което ме стресна дори повече от фобията ми”, смее се тя.

Кадър от филма "Пътят към Коста дел Маресме"
Кадър от филма "Пътят към Коста дел Маресме"

Напоследък все по-често ѝ се случва да я разпознават по улицата. “Харесва ми, защото това е единственият начин да установя контакт с публиката - от екрана или телевизора няма как да се случи, не е като в театъра”, казва Анжела.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Коя е единствената жена, разбила сърцето на принц Хари?
Инфлацията расте - как да вложим парите си разумно и с вкус
Действително ли учениците се нуждаят от геймърски лаптоп?
Доц. Християна Бацелова: Случаите на COVID-19 растат
5 неща, които да направим, вместо да наказваме детето

Напишете дума/думи за търсене