Тони Димитрова с награда като актриса, ето още кого награди кметът на Бургас (снимки)

Почетният знак за Тони се изтърколи в момента на връчването. Кметът кавалерски се наведе да й го подаде отново.

С градинско парти в експоцентър "Флората" артистичен Бургас днес отпразнува в аванс 24 май.

Организаторите от община Бургас закичиха всеки от гостите с крилца от пеперуда с пожеланието за творчески полети, а в началото на купона прозвучаха строфи от "Хвърчащите хора" на големия Валери Петров.

Кметът на Бургас Димитър Николов заедно с поздравите си за празника загатна и за няколко проекта, свързани с културата, които местната администрация подготвя.

Музикален домакин на партито бе Брас асоциация "Джаз квинтет".

За първи път празнеството за Деня на културата и просветата бе изнесено под открито небе и включваше връчването на грамоти и почетни знаци. Отличените творци са предложени от съответните културни институции, в които се изявяват.

Поетът Ваньо Вълчев е изборът на Бургаската писателска общност.
Поетът Ваньо Вълчев е изборът на Бургаската писателска общност.
Така наградата на Драматичен театър "Адриана Будевска" отиде при Тони Димитрова за ролите на Едит Пиаф в спектакъла „Диагноза: Еит Пиаф“ и Мисис Скокли в спектакъла „Фалстаф и веселите съпруги“.

Кръстьо Тодоров получава поздрави от председателя на Дружеството на художниците Митко Иванов.
Кръстьо Тодоров получава поздрави от председателя на Дружеството на художниците Митко Иванов.
Ето и останалите отличени:

Ксения Драгостинова от бургаската опера - за значима солистична кариера и дългогодишна преподавателска дейност като вокален педагог
Художникът Кръстьо Тодоров - Кеца, за най-успешно международно представяне на бургаски художник през 2015 г.

Неделина Руселинова от Държавен куклен театър - за ярки актьорски изяви на българска и международна сцена
Ваньо Вълчев бе оизлъчен от Бургаската писателска общност за многостранен принос в развитието на българската литература и изкуство

Светла Стева - Ненова е предложението на Младежки културен център -развитието и популяризирането на музикалното изкуство, диригентската професия и съхраняването на хорова школа "Милка Стоева"

Реставраторът Иван Арабаджиев отнесе наградата на Регионален музей - Бургас - за професионализъм и принос в популяризирането на Бургас

Станислава Михайлова от Регионална библиотека "Пейо Яворов" получи признание за създаване на креативно пространство в библиотеката и работа с новите технологии
Севдалина Проданова от художествената галерия "Петко Задгорски" - за всеотдайността в работата си.

Десетият приз отиде в Народно читалище "Фар" по повод 70 години от неговото основаване.

Актьорите Стоян Памуков и Юри Ангелов не пропуснаха партито.
Актьорите Стоян Памуков и Юри Ангелов не пропуснаха партито.
Реставраторът Иван Арабаджиев, който получи награда като представите на бургаския музей, заедно с художниците  Атанас Стоянов и Добри Вътев.
Реставраторът Иван Арабаджиев, който получи награда като представите на бургаския музей, заедно с художниците Атанас Стоянов и Добри Вътев.
След тържествената част имаше и заря от конфети.
След тържествената част имаше и заря от конфети.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Коя е единствената жена, разбила сърцето на принц Хари?
Инфлацията расте - как да вложим парите си разумно и с вкус
Действително ли учениците се нуждаят от геймърски лаптоп?
Доц. Християна Бацелова: Случаите на COVID-19 растат
5 неща, които да направим, вместо да наказваме детето

Напишете дума/думи за търсене