Борисов: Гръцки трафикант взел по 200 евро от бежанец, излъгал, че ги води в Македония

Гръцки трафикант е подлъгал групата мигранти, които бяха заловени край Петрич, че ще ги преведе в Македония и е взел от всеки по 200 евро, каза пред журналисти в Благоевград министър-председателят Бойко Борисов.

Той пристигна на спешно съвещание с вътрешния министър Румяна Бъчварова, министъра на МРРБ Лиляна Павлова, началника на Гранична полиция, шефове на поделения, областния управител и кмета на града. Повода са заловените вчера 87 мигранти, които влязоха на наша територия от Гърция.

Едната група от над 50 души, която влезе с товарен влак вече е върната обратно на Гръцка територия, а другите 30-тина, които минаха зелената граница ще бъдат съдени за незаконно преминаване и след това върнати в Гърция.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Лили Иванова става "Офицер" на Франция
Foreigner блеснаха за последно в София с 14 хита от 50-годишната си кариера
Как да носим бермуди след 40
Дуа Липа откри библиотека за забранени книги
Турист случайно срещна Кейт Мидълтън в планината: Тя е изключително вдъхновяваща

Напишете дума/думи за търсене