Част от състоянието на Джордж Майкъл може да отиде при кръщелниците му

Снимка: Ройтерс

Част от състоянието на Джордж Майкъл ще бъде наследено от неговите кръщелници, съобщават британските медии, цитирани от БГНЕС.

По данни на в. „Дейли мирър“ Джордж Майкъл разполага с общо 105 млн. британски лири (около 130 млн. долара). Приживе той е дарил голяма част от средствата си за благотворителност и самият той е бил доброволец приюти за бездомни.

Сред възможните наследници на певеца са децата на известния английски актьор, музикант и телевизионен водещ Мартин Кемп – синът му Роман и дъщеря му Харли Мун. Дял от състоянието на Джордж Майкъл може да отиде и при дъщерята на певицата Гери Халиуел – Блюбел.

Музикантът почина на 25 декември в дома си в графство Оксфордшир, Великобритания . Смъртта му е установена от екипите за спешна помощ, пристигнали на мястото.

Според британската полиция смъртта му е настъпила ненасилствано. Според мениджъра на Джордж Майкъл той е станал жертва на сърдечна недостатъчност.

И днес светът продължава да скърби за Джордж Майкъл. Стотици фенове и съседи на прочутия британски изпълнител се стичат пред дома му в Оксфордшир, за да отдадат последна почит.

Много почитатели идват и пред къщата, където певецът е живял в Лондон, за да оставят цветя, свещи и послания.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене