Ливанският премиер Саад ал Харири ще бъде новият съсед по вила на Джордж Клуни и жена му Амал Аламудин на италианското езеро Комо. Според в. “Кориере дела сера” се очаква премиерът на Ливан да бъде чест гост в къщата на брат си, а тя е на километър от тази на актьора в община Лальо. Премиерът произлиза от една от най-богатите фамилии в Близкия изток, така както и съпругата на Клуни Амал.
Село Лальо, което е свикнало да приема холивудски звезди и милионери, гостуващи непрекъснато на Клуни, се готви отсега нататък да посреща и международен политически елит. По тази причина кметството е пуснало в действие система от мерки за сигурност.
Саад ал Харири е известен не само като политически опонент на сирийския президент Асад, а и като един от най-богатите хора в света, след като наследи от баща си Рафик, убит през 2005 г., богатство от над 4 млрд.долара. Братът на Саад – Айман, в миналото купи вила “Молинари” в Лальо, която по-рано беше хотел “Савоя”. Сградата е една от най-античните в зоната и се намира на 1 км от вила “Олеандра” на Джордж Клуни. Къщата на Харири беше обновявана и реструктурирана в продължение на 4 г. Тя е на пет нива и заема 1500 кв.м. Говори се, че е била купена за 5 млн.евро. Според кмета на селото Роберто Поци то се слави с дискретността си и със защитата на частния живот на звездите.
Коментари (0)
Вашият коментар