Пема Цецо: Егото е причина за много болести

коя е тя
Пема Цецо е родена през 1977 г. в Аруначал Прадеш, Индия. Завършва начално училище през 1994 г. с награда стипендия от правителството на Индия и продължава да учи икономика и социология в Пенджабския университет. Още в колежа у нея се зараждат импулси да служи на хората и интересите й се насочват към медицината. Иска да разбере, как и защо се появяват болестите и как могат да се лекуват. Затова през 1997 г. постъпва в Медицинския и астрологичен колеж в Дармасала, където изучава тибетска медицина в продължение на пет години плюс една година стаж. В края на медицинското образование по нейно желание практикува като лекар доброволец в продължение на 4 години. След това три години работи в Мумбайска клиника. Там се запознава с много случаи на ракови заболявания и от практиката си установява, че тибетските лекарства и начини на лечение наистина действат добре при такива болести. Сега тибетската лекарка се занимава с превода на безценните древни медицински тантри.


Как мислите и усещате, коя е Пема Цецо?
В будизма ние не се съсредоточаваме върху личността, не казваме и не мислим, че това е Пема Цецо. За нас не е важно отделното себе. Мислим, че животът е по-хубав и по-лесен без его, без себичност. Тогава става по-лесно и лечението. Егото отравя всичко и е причина за много нещастия и болести. Но е много трудно човек да се научи да живее без его, въпреки че животът след това става по-прост и по-лесен.

Защо станахте лекар, как срещнахте тибетската медицина?
Защото реших, че да си лекар е един добър начин да помагаш на хората. Освен това произхождам от семейство на лекари - баща ми, дядо ми и още много поколения преди него са били лекари. Баща ми е може би шеста генерация лекар. Аз учих в Медицинския и астрологичен колеж в Дармасала. В него пет години се учи медицина и една година след това има практика.

Кое е отличителната черта на тибетската медицина, която най-много я отличава от западната?
Тибетската медицина разглежда типа енергия, която тече в тялото на пациента и според нея предприема необходимите мерки за балансирането на енергиите в тялото, представени като елементите въздух, огън и вода. Така ние се стремим да открием причината за заболяването на дадения пациент, която обикновено е в нарушаването на баланса на енергиите и преобладаването на някоя от тях. Докато западната медицина повече се стреми да отстрани последствията от заболяването, а не толкова търси причините за него. Ние наричаме трите енергии непа. И според преобладаването на някоя от тях имам хора с въздушна непа, с огнена непа или водна непа. На основата на тези три енергии поставям диагноза на пациентите.

Как поставяте по-точно диагнозата, с какви методи си служите?
Най-напред по външния изглед на пациента, от това какъв тип тяло има, какви са движенията му, стойката, походката, цвета на лицето. После гледам и урината му - цвят, чистота, примеси. И след това поставям диагноза. Използвам и пулсовата диагностика. По типа пулс и характерните му особености може много точно да се определи заболяването, състоянието на органите и системите, както и енергийният тип на човека, към коя непа принадлежи.

Целия текст четете на mila.bg

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Кои мъже имат успех сред жените според Камасутра
Защо не бива да държим крема в банята
Без такива "комплименти" на мъжа
Защо жените искат непознати любовници
3 причини, поради които умните жени предлагат да платят сметката

Напишете дума/думи за търсене