“Розата и камата” - история, вдъхновена от “1001 нощ”

“Някога имах хиляди желания, но всички изчезнаха в едничкия копнеж да те познавам.”

Джалал ал Дин Руми

Дългоочакваното продължение на бестселъра “Гневът и зората” от американската писателка Рене Ахдие вече е на книжния пазар у нас.

След феноменалния успех на романа “Гневът и зората”, който излезе в началото на 2016 г. и на български, американската писателка Рене Ахдие се завръща подобаващо с последния щрих на историята - “Розата и камата”. Продължението - вхновено от “Хиляда и една нощ”, ни припомня защо обичаме магията на Изтока.

“Розата и камата” (ИК “Сиела”) е повече от подобаващ финал на екзотичното повествование на Ахдие, в който Шахризад трябва да избере на чия страна да застане - на своя любим Халид, или на собственото си семейство.

Твърдо решена да отмъсти на всяка цена за смъртта на най-добрата си приятелка, красивата Шахризад се предлага за жена на 18-годишния халиф на Хорасан Халид - чудовището, звярът, който се жени за местни девици, само за да ги убие с настъпването на зората. Когато обаче минава отвъд стените на двореца, Шахризад разбира, че нищо не е както изглежда - най-малко от всичко самият халиф. Не след дълго тя сама пада в клопката на любовта. Сега, когато знае тайната на своя обичан съпруг Халид, младото момиче се изправя пред нова, още по-драматична дилема - Шахризад ще трябва да избира между любовта на живота си и своето семейство. Съдба, магия, любов и чест ни отвеждат далеч сред пясъците на пустинята в “Розата и камата”.

Рене Ахдие е автор на три романа - “Гневът и зората”, продължението му “Розата и камата” и Flame in the Mist, излязъл на английски език през май 2017 г. Освен сърцата на читателите, с “Гневът и зората” писателката спечели и редица престижни отличия - награда на Американската асоциация на библиотеките за 2015 г., номинация на читателите на фентъзи в Goodreads за същата година, едно от първите места в най-очакваните книги от англоезичната публика. В превода от английски на Христо Димитров и с вълшебната корица на Стоян Атанасов оживява историята на летящото килимче, на джина, на несметните богатства и на безбрежната любов на един мъж и една жена.

“Розата и камата” е част от поредицата Ciela teen, в която срещаме още трилогията “Алена кралица” от Виктория Айвярд, проекта на Дисни “Звезден полет” от Мелиса Ландърс, “Бляскавият двор” и наскоро излязлото му продължение “Среднощният диамант” на Ришел Мийд.

Ето и класацията  на най-търсените книги за тази седмица:

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене