Легендарният британски музикант Ерик Клептън е имал резервен план, в случай че не успее на рок сцената - да стане зидар, съобщи Контактмюзик.
На въпрос на колегата си и телевизионен водещ Джулс Холанд по повод документалния филм "Eric Clapton: Life in 12 Bar Blues" за живота му, който отскоро е на екран във Великобритания, какво би правил в случай на провал на избраното поприще, музикантът е отговорил, че е щял да стане зидар или мазач, предава БТА.
"Като млад за кратко съм работил като такъв при дядо ми. Той беше изключителен майстор, много стриктен и благороден. Дядо ми никога не е искал повишение на заплащането. През целия си живот е работил за една и съща заплата", казва 72-годишният Ерик Клептън.
Музикантът допълва, че за него е било много важно да следва във всяко отношение етиката, демонстрирана от дядо му.
Документалният филм "Eric Clapton: Life in 12 Bar Blues" е плод на сътрудничеството между Клептън и отличената с "Оскар" режисьорка и продуцентка и негова дългогодишна приятелка Лили Фини Занук.
Коментари (0)
Вашият коментар