От февруари всички телевизии почват да пеят, готвят и разсмиват

В журито на “Мастър шеф” по Би Ти Ви ще са Лео Бианки, Андре Токев и Петър Михалчев.  СНИМКИ: БИ ТИ ВИ И НОВА ТВ

Две музикални надпревари, две кулинарни състезания и български сериали - на това ще заложат в пролетната си програма двете големи частни телевизии Би Ти Ви и Нова тв.

Старт на новия сезон ще даде “Гласът на България”, който тръгва на 18 февруари от 20 ч по Би Ти Ви. Предварителните кастинги за него вече започнаха, явиха се 3000 кандидати от над 10 държави. Сред участниците освен сестрата на Димитър Цонев - Теодора Цонева, ще има и други познати лица - деца на известни, както беше в миналия сезон с участието на дъщерята на Глория Симона Загорова. За втора година в червените столове на менторите сядат Владимир Ампов-Графа, Поли Генова, Иван Лечев и Камелия. Водещи пак ще са Павел и Венци Венц, а наградата за победителя ще е 50 хиляди лева.

Седмица след това тръгват новите сезони на две много обичани и чакани предавания. Димитър Рачков и Васил Василев-Зуека ще водят “Като две капки вода” на 26 февруари от 20 ч по Нова тв. Това ще е шестият сезон на предаването, в което популярни лица трябва да изглеждат и да пеят като български и световни звезди. Тази година участник в него ще е Софи Маринова, научи “24 часа”. Сред другите имена, които се спрягат, са тези на естрадната прима Маргарита Хранова и попфилк певеца Константин. Голямата награда и този път ще е нов автомобил.

На 26 февруари, но от 21 ч, по Би Ти Ви тръгва третият сезон на “Мастър шеф”. В него обикновени хора пак ще показват майсторски кулинарни умения, за да спечелят голямата награда от 100 000 лева. За първи път победителят ще спечели и стипендия за най-доброто кулинарно училище - Le Cordon Blue в Лондон. Не само това е новото в третия сезон на форма̀та. Сега в журито към Андре Токев и Петър Михалчев се присъединява атрактивният италианец Лео Бианки.

Виктор Ангелов ще прави Hell's Kitchen по Нова тв.
Виктор Ангелов ще прави Hell's Kitchen по Нова тв.

Виктор Ангелов, който досега беше начело на журито в “Мастър шеф”, започва собствено предаване - Hell's Kitchen, на 27 февруари от 21 ч по Нова тв. В риалитито професионални готвачи влизат в състезание, за да спечелят 100 хил. лева и работа в кухнята на ресторанта на Ангелов.

Час преди това - на 27 февруари от 20 ч по Нова тв, “Откраднат живот” се връща на екран. Екипът му се събра за снимки в началото на януари, а към него се присъединиха нови актьори - Велислав Павлов и Димитър Захариев. Двамата ще сложат бели лекарски престилки. Не само това ще е общото между персонажите им - те ще бъдат и братя. Петият сезон на медицинския сериал ще се казва “Критична точка”, какъвто е медицинският термин за минутите, в които лекарите се борят за човешкия живот. “В новия сезон зрителите ще проследят не само екстремни ситуации в лекарската професия, но и критични моменти в любовта и личния живот на героите”, обясни продуцентът Евтим Милошев.

Неговият екип е в основата и на “Столичани в повече”. Най-дълго излъчваният сериал в българския ефир ще се завърне с 12-ия си сезон през март по Би Ти Ви. Перипетиите на семействата Чеканови и Лютови и техните съседи, брилянтно изиграни от Любо Нейков, Кръстю Лафазанов, Силвия Лулчева, Албена Павлова, Христо Гърбов, Ненчо Илчев, Руслан Мъйнов, е много вероятно и да продължат в нов сезон, който тепърва ще бъде заснет.

На малкия екран се очаква още един български комедиен сериал. “Полицаите от края на града” ще се излъчва по Нова тв и събира куп известни актьори - Герасим Георгиев-Геро, Румен Угрински, Албена Михова, Милица Гладнишка, Ненчо Балабанов. Поява в него ще има и тандемът Васил Василев-Зуека и Димитър Рачков.

През 2018-а се очертава нов бум на българските сериали. От средата на януари Би Ти Ви започна да излъчва най-високобюджетната си продукция - “Скъпи наследници”. Сериалът е заснет напълно, той е 170 епизода, а решението на Би Ти Ви беше да върви на мястото на турските продукции от 18 ч. Орлин Павлов, Георги Кадурин, Валентин Танев, Койна Русева и Цветана Манева са само част от известните имена, които имат роли в него.

Напролет по Би Ти Ви ще тръгнат новите сезони и на още два формата - социалния “Бригада Нов дом” от 1 март всеки четвъртък от 21 ч, и “Смени жената”.

Още не е ясно какво ще върви през пролетния сезон по БНТ. Предстои въвеждане на инфотейнмънт формати - освен информация да има и забавление, обясни в интервю за “24 часа” генералният директор на обществената телевизия Константин Каменаров.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ

Напишете дума/думи за търсене