17 години БГ Радио, 17 години само българска музика

Радиото празнува с eксклузивен концерт на Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени на живо от студиото

На 3 март 2018 БГ Радио става на 17 години. 17 години, които се равняват на четиристотин месеца и десетки хиляди български песни! Шест хиляди дни и над 5000 премиери на български песни! 150 000 часа само българска музика - 17 години, в които 3 март е и национален празник на българската музика. Защото на 3 март 2001 се ражда БГ Радио - радиото, което и до днес е истинският дом на българската музика.

По случай рождения ден БГ Радио готви специална ефирна програма за слушателите, с която ще отбележи празника.

Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени правят изключителен подарък за БГ Радио, слушателите и феновете на групата. На 3 март от 17 ч. от студиото радиото на живо ще звучи концерт с най-големите хитове на Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени! Сред тях със сигурност и песента, избрана от слушателите на БГ Радио за най-добрата песен за пътуване за 2017 година и един от химните на българското лято - "По-полека". Слушателите на радиото могат да станат част от специалната програма "17 години национален празник на българската музика", която ще започне в 16 ч. на 3 март, а ексклузивният концерт на Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени стартира точно в 17 ч. едновременно и на живо в ефир, на сайта на медията и на фейсбук страницата на БГ Радио.

В същия ден и час, точно в 17 ч., на www.bgradio.bg стартира и първият етап от Годишните Музикални Награди на БГ Радио 2018 - номинирането на изпълнителите, техните песни, текстове, албуми и видеоклипове. Слушателите могат да гласуват за всички категории като изберат своите пет фаворити от 2017 година. Гласовете им ще определят номинираните в категориите на наградите.

Мисията на медията вече 17 години е да подкрепя и популяризира българските изпълнители и култура с уникалния си формат и 17 години озвучава ежедневието на слушателите си както със златни български песни, така и с най-актуалните родни хитове.

Испания ще се оттегли от "Евровизия", ако Израел участва през 2026 г.
Тенис шампионът Иван май си хвана немско гадже
Различни планове за бъдещето развалили годежа на Нина Добрев и Шон Уайт
Деси Стоянова се завръща в bTV
Клаудия Шифър на 55 г. - играе табла по бански в Гърция, купи си футболен отбор

Напишете дума/думи за търсене