Георги Мамалев с първа и последна книга за своя живот

Георги Мамалев заедно с Катерина Евро на представянето на книгата “Усмихни се, човече”

“Уникалността на тази книга е, че аз не съм написал нито един ред, а другото уникално е, че втора книга няма да има”, казва Георги Мамалев за новата си книга “Усмихни се, човече!”. Той я представи пред читатели и приятели на 5 юни. Катерина Евро, Аня Пенчева, Тончо Токмакчиев и Мариус Донкин бяха сред хората, които се наредиха за автограф от актьора. “С Весел Цанков двамата не сме имали някакви грандиозни амбиции за сериозна литература. Един читател да се усмихне, значи това е успех”, смята за книгата Мамалев.

Идеята за биографичния сборник на Мамалев е на Боряна Пунчева, а реализацията е на издателство “Книгомания”. “Аз в тази книга

не съм написал

нито един ред,

нито една буква. Разказвах на Весел Цанков, а той записваше”, казва актьорът. Двамата с Цанков работят заедно от 20 г., още когато правят “Клуб НЛО”. По-късно създават 2 моноспектакъла. Единият за 50-годишнината на Мамалев “Разбираш ли ме правилно”, а другият - “Какво става?”, за 60-годишния му юбилей.

Една от любимите случки, които Георги Мамалев разказва в новата си книга, е как орат заедно с Тодор Колев в “Господин за един ден”. Идеята да изорат нивата с мотор идва на Мамалев, докато с Колев стоят на плажа.
Една от любимите случки, които Георги Мамалев разказва в новата си книга, е как орат заедно с Тодор Колев в “Господин за един ден”. Идеята да изорат нивата с мотор идва на Мамалев, докато с Колев стоят на плажа.

“Това е книга с много забавни спомени с известни актьори, режисьори. Случки, които са ставали зад камерата, зад сцената, зад завесата, по време на пътувания, след снимки, по време на концерти. Тази книга носи аромата на лято. Тук се говори много за Созопол, за Бургас, за морето и както казваше Катето Евро - “и още нещо…”, разказва Мамалев. С Весел Цанков започват работа по книгата още през есента на 2017 г., но поради много ангажименти работата върви бавно. Така се оказва, че до началото на 2018 г. са доста назад с графика. “След Нова година започнахме да работим с много бързо темпо. Тогава разбрах колко им е тежка работата на писателите”, казва Мамалев.

От сцената в театъра и с новата книга актьорът се опитва да носи усмивки, а нещото, което най-често предизвиква усмивка на неговото лице, е внучката му Катрин. Тя скоро ще стане на 4 г. и често ходят на разходки в парка. За жалост, до края на театралния сезон програмата на Мамалев е пълна с репетиции и трудно може да отдели време за най-малкия член на семейството. “Сега нямам толкова време да я виждам, но иначе е винаги много забавно с нея. Последно, като ѝ разказвах смешки, и

тя въздъхна:

“Ох, смешен дядо!”

В смисъл хората какви дядовци имат сериозни, авторитетни, а аз - смешен дядо”, смее се актьорът. Веднъж вече малката Катрин е била в публиката на Народния театър, за да гледа дядо си в “Сако от велур”. Постановката ѝ била много интересна, но изпитала леко разочарование още в първите минути, щом Мамалев се появил на сцената. “Тя ми махала, като ме видяла, че излизам, но аз не й отвръщам на махенето и беше леко разочарована”, разказва актьорът.

Театралният дядо обича да ходи на разходки с внучката си Катрин в столичния Южен парк.
Театралният дядо обича да ходи на разходки с внучката си Катрин в столичния Южен парк.

Нещото, което често напоследък маха усмивката от лицето на актьора, е едно от най-хубавите места за разходки в столицата – Южният парк. Заедно със своята 4-годишна внучка Катрин често ходят там за игра и разходки. “Напоследък Южният парк наистина ме натъжава. Като се разхождам там, винаги трябва да си гледам в краката, толкова са разбити алеите. Даже внучето ми се затича, спъна се и падна. Майките с детски колички подскачат. Виждам блатясали езера, които пресъхват, изпопадали дървета”, казва Георги Мамалев. Надява се чрез позицията си да обърне внимание за проблемите в едно от най-приятните места за отдих в София.

В последните години Мамалев се отдаде напълно на театъра и в момента

играе пет

представления в

Народния театър

Усеща сцената като по-приятното място за актьорска игра в сравнение с телевизията, защото може да се играе световна драматургия. Кани всички читатели на представлението “Сако от велур” по Станислав Стратиев на 6 юли на откритата сцена пред Народния театър, а на 8 юли пред публика ще покаже репетиция на премиерната пиеса “Опит за летене”.

Георги Мамалев подписа книга специално за “24 часа”, на която нарисува свой малък автопортрет.
Георги Мамалев подписа книга специално за “24 часа”, на която нарисува свой малък автопортрет.

“Премиерата на “Опит за летене” е в началото на следващия сезон и на сцената ще има голям балон за летене, а на 8 юли само ще представим една от репетициите ни за най-любопитните зрители”, казва Мамалев, който обещава още много усмивки до края на сезона.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Кой ще играе в новия сериал за Хари Потър
Правило №1 в родителството за Робърт де Ниро
Натали Трифонова се оттегли официално от телевизионния ефир
Принц Уилям сам измислил кодово име, с което да съобщи, ако Кейт изгуби битката с рака
Филип Буков тръгна по представления с патерица

Напишете дума/думи за търсене