Мечтата на всяка жена е да се събуди сутрин и да бъде красива, без да слага спирала, сенки, червило, руж и т.н. Затова прибягва до различни процедури, които да направят хубостта ѝ перманентна. Слагането на изкуствени мигли е една от тях и набира все по-голяма популярност.
Жени на всякаква възраст се възползват от нея, за да подчертаят погледа си, да го направят неустоим и чувствен. Не трябва да прекаляват, а да се стремят да изглеждат естествено, съветва Катя Иванова, която слага изкуствени мигли от няколко години. Тя уточнява, че при тази процедура има няколко вида:
1. Косъм по косъм
“На един естествен косъм на клиента се поставя друг - изкуствен, като се подбират внимателно дължината, плътността и извивката му, за да са подходящи за окото”, обяснява Иванова. В повечето случаи
изкуствената мигла
трябва да бъде с 1/3
по-дълга от
естестената
“Това правило невинаги се спазва, някои слагат по-дълги косъмчета за по-голям ефект, но така се претоварва естественият косъм и той трудно преминава през цикъла си на подмяна.
Изкуствените мигли...
Всички мигли на човешкото око се подновяват, като израстват максимално, фоликулът се освобождава, естественото косъмче пада и на негово място се появява ново, по-мъничко. То израства след около месец, чак тогава е годно върху него да се постави изкуствен косъм”, казва Иванова.
2. От 2D до 8D
“За 2D ефект ръчно се прави снопче от две изкуствени косъмчета, като се притискат с лепило в корена и се разделят към върха. Придобиват ветрилоподобна форма”, обяснява Иванова. Получава се снопче от две мигли, здраво захванати в основата си. То отново се намазва с лепило и се поставя върху един естествен косъм. “3D, 4D и т.н. се правят по абсолютно същия начин, като се вземат следователно 3 косъмчета, 4 косъмчета и т.н.”
3. Руски обем
Преди да се затвори клепачът и да започне процедурата, горните мигли се отделят с медицински лейкопласт. “Друг вариант е да се използват колагенови лепенки.” Те, както и парчето лейкопласт се лепят под окото, като улавят долните мигли така, че изобщо да не допират горните. Ако това не се спази, лепилото може да достигне до долните мигли,
а клиентката да не
може да отвори
очите си
след процедурата
Когато окото е вече затворено, се взема специална остра и извита в краищата пинсета, с която се разделя един косъм от останалите, за да може върху него да залепи изкуствена мигла или снопче.
Първото слагане на изкуствени мигли отнема около 2 часа и половина. След това трябва да ходите на процедури от час и половина по поддръжка от три до пет седмици. “Този период зависи най-много от кожата ви. Колкото по-мазна е, толкова по-бързо падат, защото себумът влияе на разграждането на лепилото”, обяснява Иванова.
“То е изключително
здраво и агресивно
към кожата
Ако се постави правилно на косъма, няма абсолютно никакъв проблем”, казва Катя. Тя уточнява, че в лепилото има различни съставки, които могат да доведат до алергии у жените. “Единици са пострадалите, но ги има. Не трябва да се забравя, че лепилата са агресивни”, напомня Иванова. Все пак, ако момичето няма непоносимост към някоя от съставките в него, едва ли ще има някакъв проблем.
рициново масло,
което подхранва
фоликула и
подобрява растежа
на косъма
Възрастта на жената, която се подлага на тази процедура, е от значение. На по-зряло око се поставя изкуствен косъм с по-голяма извивка, за да му се придаде отворен вид. “Трябва да се съобразим с естествените мигли. Има клиентки, при които косамът е много прав. Не можем да си позволим да сложим такъв с голяма извивка”, пояснява Иванова.
За да поддържате миглите си след процедурата, избягвайте мазните кремове и не почиствайте очите си с тоалетно мляко. “Използвайте мицеларни води, които са на водна основа. Лепилото издържа на вода, така че няма проблем клиентката да се къпе, да плува и т.н.”, казва Иванова.
Коментари (0)
Вашият коментар