Датският национал чупи рекорда на Неймар за най-скъп футболист
Чудовищната сума от 250 милиона евро е готов да извади "Реал" (М) за футболиста на "Тотнъм" Кристиян Ериксен. Новината съобщи мадридският вестник "Марка".
Ръководството на "белия балет" има много сериозен интерес към футболиста на "шпорите". Договорът на датския национал с лондончани е до 2020 година. Той отдавна е следен от водещите клубове в Европа, включително и от другия испански гранд - "Барселона".
Ериксен е гласен за заместник на Лука Модрич, който вече е на 34 години. Твърде вероятно е Модрич да смени клубната принадлежност в края на сезона. Фаворит за подписа на хърватина е "Интер", който искаше да привлече фаворита за трофея "Златна топка" още през лято.
През настоящия сезон Ериксен записа 15 мача за "Тотнъм", в които отбеляза 2 гола и даде 5 асистенции.
До момента най-скъпият трансфер в историята на футбола е на Неймар, за когото "Пари Сен Жермен" даде на "Барселона" 222 млн. евро.
Днес "Реал" (М) излиза в дерби срещу "Валенсия". "Кралският" клуб ще се опита да изчисти срама след шокиращата загуба с 0:3 от "Ейбар" в предишния кръг на Примера дивисион. Все още не е ясно дали в състава ще бъде реабилитиран Иско. Той бе изваден от групата за мача с "Рома" от Шампионската лига, спечелен с 2:0. Причината е, че е проявил неуважение към треньора Сантиаго Солари и не му е подал ръка.
Коментари (0)
Вашият коментар