Телевизия Си Би Ес плати 9,5 милиона долара обезщетение на актрисата Илайза Душку, която бе прогонена от сериала "Бул", след като се оплакала, че била подложена на вербален тормоз от изпълнителя на главната роля Майкъл Уедърли, съобщи Франс прес.
Си Би Ес потвърди, че е постигнато споразумение по взаимно съгласие, но не коментира размера на обезщетението.
През 2017 г. Уедърли направил пред свои колеги на снимачната площадка и членове на снимачния екип редица забележки и шегички със сексуален характер относно външния вид на Душку. Актьорът по-късно признал, че е правил подобни шеги, но уверил, че не става дума за сексуални аванси. Илайза се оплакала, че станала обект на подигравки. Няколко дни по-късно научила, че е отстранена от продукцията, след като по-рано й било казано, че персонажът й ще има значимо място в сериала.
Тридесет и седем годишната Душку, станала известна с ролята си в "Бъфи, убийцата на вампири", възнамерявала да заведе дело срещу Си Би Ес, но в края на краищата двете страни стигнали до споразумение по взаимно съгласие. Обезщетението в размер на 9,5 милиона долара съответства на сумата, която актрисата щеше да получи, ако бе изпълнила ролята си в сериала.
Майкъл Уедърли, снимал се в 13 сезона на "Военни престъпления", заяви пред "Ню Йорк таймс", че съжалява за болката, която причинил на Душку. На Уедърли санкции не са наложени.
Коментари (0)
Вашият коментар