Вдигат паметник на Атанас Буров в Горна Оряховица

Ученици и представители на местната управа поднесоха венци и цветя на паметника на Буров в едноименната гимназия

До края на годината в Горна Оряховица ще бъде издигнат паметник на Атанас Буров, а предложението предстои да бъде гласувано от общинските съветници. Това съобщи кметът инж. Добромир Добрев на честването на 144 години от рождението на известния български финансист, дипломат и политик, роден в Горна Оряховица.

На поклонението в Професионална гимназия по лека промишленост и икономика, която носи името на Буров, присъстваха още председателят на Общинския съвет Даниел Костадинов, заместник-кметът Йорданка Кушева, председателят на Постоянната комисия за младежта и спорта в Общинския съвет Димитър Николов, общински съветници, общественици. 

Възпитаници на училището припомниха накратко мястото на Буров в българската история, като разказаха за живота и делото на видния горнооряховчанин.

Пред единствения засега паметник на Атанас Буров в Горна Оряховица, който се намира в двора на училището, бяха поднесени венци от името на ръководството на гимназията,  Община Горна Оряховица и политически партии.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
Кой ще играе в новия сериал за Хари Потър
Правило №1 в родителството за Робърт де Ниро
Натали Трифонова се оттегли официално от телевизионния ефир
Принц Уилям сам измислил кодово име, с което да съобщи, ако Кейт изгуби битката с рака
Филип Буков тръгна по представления с патерица

Напишете дума/думи за търсене