Египтяните изразиха радостта си, след като Рами Малек спечели наградата "Оскар" за най-добър актьор за превъплъщението си в образа Фреди Меркюри в "Бохемска рапсодия", предаде ДПА.
"Син съм на емигранти от Египет - каза Малек, първият отличен с "Оскар" актьор с египетски произход. - Аз съм първо поколение американец и част от историята ми се пише в момента.", предаде БТА.
Много египтяни ползваха социалните мрежи, за да приветстват Малек и да подчертаят, че са щастливи от победата му в надпреварата за наградата "Оскар".
"Победата на Малек в съревнованието за "Оскар"-а потвърждава, че синове на мигранти са своеобразен резервоар за таланти и източник на вдъхновение за египетската нация", заяви египетският изследовател Есам Хеги от Лабораторията за реактивни двигатели на НАСА, който живее в Лос Анджелис. Рами Малек бе приветстван и от египетския министър на имиграцията и по въпросите на египтяните, живеещи зад граница, г-жа Набила Макрам Абдел Шахид.
През януари Малек спечели "Златен глобус" за най-добър актьор за ролята си в "Бохемска рапсодия". Той е вторият отличен със "Златен глобус" актьор с египетски произход. Преди него, египетският актьор Омар Шариф, който вече не е между живите, 3 пъти е печелил отличието, включително за "Лорънс Арабски" и "Доктор Живаго".
Коментари (0)
Вашият коментар