Стартът на товарния кораб "Дракон" до МКС се отлага

СНИМКА: pixabay

Изстрелването на товарния кораб "Дракон" с провизии за Международната космическа станция /МКС/ се отлага и ще се състои не по-рано от 3 май, предаде ТАСС, цитирана от БТА. 

Агенцията цитира съобщение на сайта на НАСА. Причината за отлагането на полета на товарния кораб на частната компания "Спейс екс" е заради повреди в енергооборудването на орбиталната станция. Поредният старт на товарния "Дракон" беше заплануван за 1 май.

На 29 април на борда на МКС бяха открити повреди в енергооборудването, като астронавтите работят над отстраняването им. Най-близката възможна дата за полет на товарния американски кораб е не по-рано от 3 май. За последен път "Дракон" летя до МКС на 5 декември миналата година. Тогава той пренесе над 2,5 тона товари. На 14 януари корабът се върна на Земята, като достави резултатите от научните изследвания, осъществени на орбиталната станция.

ПОКАЖИ КОМЕНТАРИТЕ
FOMO: Когато страхът да не изпуснеш нещо се превръща в болест
Галерията на дъщерята на принц Андрю нарушила санкциите срещу Русия
Крис Айзък и Wicked Games най-после на живо у нас
Парис Джаксън: Дрогата съсипа живота ми
Вещи на "Ролинг стоунс" могат да бъдат продадени на търг за 1,3 милиона долара

Напишете дума/думи за търсене